
Model NerdQAxe from NerdMiner mining sha-256 algorithm with a maximum hashrate of 2.5 TH/s for a power consumption of 50W.
| Daily | Monthly | Yearly | |
|---|---|---|---|
| Income | $ 0.09 | $ 2.70 | $ 32.43 |
| Electricity | $ 0.05 | $ 1.46 | $ 17.53 |
| Profit | $ 0.04 | $ 1.24 | $ 14.90 |
| Algorithm | Hashrate | Consumption | Efficiency | Profitability |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 2.5 TH/s±10% | 50W±10% | 20.00j/TH | $ 0.04 |
| Manufacturer | NerdMiner |
| Model | NerdQAxe |
| Also known as | NerdQaxe+ |
| Release | Mar 2025 |
| Noise level | 40db |
| Fan(s) | 1 |
| Power | 50W |
| Voltage | 12V 6A |
| Interface | Ethernet / WiFi |
| Temperature | 5 - 45 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |
Vendor | Country | Delivery | ROI | Opt. | Price |
|---|---|---|---|---|---|
Europe | In stock | Never | |||
United Kingdom | In stock | Never | |||
United States | In stock | Never | |||
Spain | In stock | 619 days |